Co jest potrzebne do pracy w Holandii?

Co jest potrzebne do pracy w Holandii?

Jeśli mieszkasz na przykład w Polsce, to możesz pracować w dowolnym kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w tym w Holandii. Ponieważ Polska w roku 2004 przystąpiła do Unii Europejskiej, nie potrzebujesz już pozwolenia na pracę.

Przygotuj się na podróż do Holandii

Aby móc pracować w Holandii, należy posiadać nieuszkodzony dokument tożsamości albo paszport. Ponadto do pracy w Holandii konieczne jest posiadanie numeru identyfikacyjnego BSN. Jeśli go jeszcze nie masz, to pomożemy Ci, oczywiście bezpłatnie, go wyrobić. Poza tym musisz posiadać również numer konta bankowego. Aby mieć pewność, że otrzymasz swoją pierwszą wypłatę na czas, warto przyjechać do Holandii z polskim kontem walutowym w euro na swoje nazwisko. Aby przelać pieniądze potrzebujemy numeru IBAN i kodu swift. 

Wszyscy pracownicy z Europy mają te same prawa i obowiązki, co pracownicy holenderscy, takie jak prawo do urlopu, dni wolnych oraz do zasiłku w przypadku choroby lub bezrobocia. 

Co jest jeszcze potrzebne do pracy w Holandii?
  • Zakwaterowanie. Agencja Fides może Ci w tym pomóc.
  • Ubezpieczenie zdrowotne. Każda osoba pracująca w Holandii ma obowiązek posiadać holenderskie ubezpieczenie zdrowotne. Agencja Fides opowie Ci o możliwościach przewidzianych dla zagranicznych pracowników w Holandii.

Chcesz pracować w Holandii?

Szukasz pracy, w której będziesz mieć możliwości rozwoju w swojej dziedzinie? W takim razie agencja Fides to miejsce dla Ciebie. Przejrzyj nasze oferty pracy i wybierz pracę, która do Ciebie pasuje!